Ürün Teknik Föyü

BTI 1K 1000 UV ÜRÜN TANIMI
Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı, tek bileşenli yüksek elastik su yalıtım ürünüdür. Fırça, mala veya sprey makinası ile kolayca uygulanır, kalıcı esnek bir yalıtım sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Malzeme Özellikleri
Bileşim : Polimer Modifiye Bitüm Kauçuk
Renk : Kahverengi, kuruduğunda siyah
Yoğunluk ( A / A+B) : 1,20 kg/l
Katı Madde Oranı ( A / A+B) : 70 %
Uygulama Sıcaklığı : +5 oC   35 °C
Servis Sıcaklığı : -20 °C  80 °C
Karışım Oranı (A/B) : 30 KG
Tam Kuruma : 1-5 Gün

AVANTAJLARI
Hazırlanması ve uygulanması kolaydır.
UV dayanımlı bir üründür.
Yekpare bir su yalıtımı sağlar.
Uygulanan yüzeye tam yapışır.
Yüksek çatlak köprüleme özelliğine sahiptir.
Su bazlı bir ürün olup çevre dostudur.
Düşey ve yatay yüzeylerde uygulanabilir, akma yapmaz.

UYGULAMA ALANLARI
Temel ve perde duvarlarda, Islak mekanlarda, istinat duvarlarında, yatay ve düşey yüzeylerde, çatılarda tamir ürünü olarak, gizli derelerde, baca diplerinde
bitümlü membranların tamirinde, sızıntı suyuna, geçici veya sürekli su basıncına maruz kalan yapı ve yapı elemanlarının korunması ve yalıtımında, su depolarının dıştan yalıtımında, bodrum ve otopark üstü yalıtımında, yalıtım ve drenaj amaçlı levhaların yapıştırılmasında uygulanabilir.

UYGULAMA DETAYLARI
Yüzey Hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzeyin, sağlam, kuru, temiz, gevşek parçalardan arındırılmış olması gerekmektedir. Yüzeydeki sivri uçlar köşeler spiral taşı ile yuvarlatılmalı ve derin boşluklar tamir harcı ile kapatılmalıdır. İç köşeler, duvarların birleşim yerleri pah yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey solventsiz bitüm astar ile astarlanmalı ve astar tam olarak kuruduktan sonra uygulamaya geçilmelidir. Malzemenin aderansını düşürecek yüzeyler pürüzlendirilmelidir.

Astarlama
Ürün 1/5 oranında sulandırılarak astar yapılabilir. Malzeme uygun bir fırça ile dengeli bir şekilde dağıtılarak yatay yüzeylerde malzeme birikimine izin verilmeden uygulanmalıdır. Astarın kuruması beklenmeli ve daha sonra asıl uygulamaya geçilmelidir. 0.25 kg/m² oranında kullanım önerilmektedir. Uygulama Hazırlanan yüzeye fırça, mala, ya da sprey ile en az 2 katta uygulanmalıdır. İlk kat uygulaması yapıldıktan sonra ikinci kat uygulaması için tam kurumanın gerçekleşmiş olması gerekmektedir. İkinci kat ilk kata dik olacak şekilde yapılmalıdır.

AMBALAJ
Plastik kovalarda 5-20-30 kg olarak hazırlanabilir.

DEPOLAMA
Açılmamış ve güneş görmeyen ortamda raf ömrü 12 aydır. Ürün sirkülasyonuna dikkat edilmeli “İLK GİREN İLK ÇIKAR” prensibiyle sevkiyat sağlanmalıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR
Yağmur yağarken veya yağma olasılığı olan durumlarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra ilk 24 saat, dondan, güneşten, şiddetli rüzgârdan korunmalıdır. Uygulama, yapının suyla temas eden kısmına yapılmalıdır.  Soğuk havalarda malzemenin kürlenmesi daha yavaş gerçekleşeceği için 2. Kat uygulaması yapılmadan ilk katın tam olarak kuruduğundan emin olunmalıdır. Uygulama sıcaklığına dikkat edilmesi, +5°C +35°C  sıcaklık aralığında uygulama yapılması gerekmektedir.

UYARI ve SORUMLULUK
Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartlarına uyulmaması durumda oluşacak hatalardan BTİ Bitüm Teknik İzolasyon San. ve Dış Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir.

* Güvenlik bilgi formu için ürün teknik föyü içerisindeki karekodu okutunuz.

İlgili Ürünler

BTI 2K Lateks BTI 2K Plus BTI 1K Lateks
BTI 2KT Lateks BTI Bitümen Fast BTI Bitüm Astar
BTI Nem Bariyeri BTI 2K Klasik BTI 1K Klasik