Ürün Teknik Föyü

BTİ BİTÜMEN FAST ÜRÜN TANIMI
Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı, hızlı kürlenen, elastik likit, çift komponentli su yalıtım ürünüdür. Hızlı kür almasını sağlayan özel tuz çözeltisiyle birlikte çift nozullu sprey makinasıyla kolay uygulanır, kalıcı esnek bir yalıtım sağlar.  TS EN 15814 Standartlarını sağlamakta olup CE belgelendirmesine sahiptir. W2B – CB2 – R3

TEKNİK ÖZELLİKLER
Malzeme Özellikleri
A Bileşen : Polimer Modifiye Bitüm Kauçuk
B Bileşen : Hızlı kürlenmeyi sağlayan tuz çözeltisi
Renk : Kahverengi, kuruduğunda siyah
Yoğunluk : 1,01 kg/l
Katı Madde Oranı : 60-62 %
Uygulama Sıcaklığı
 : +5 °C   40 °C
Servis Sıcaklığı : -30 °C  90 °C
Karışım Oranı (A/B)
 : 10/1
Dokunma Kürü : Hemen
Kürlenme : 3 saat
Yaya Trafiği
 : 3 saat
Tam Kuruma : 3-7 Gün
Kopmada Uzama (ISO 37) : ≥2000 %

AVANTAJLARI
Yekpare bir su yalıtımı sağlar. Uygulanan yüzeye tam yapışır. Uygulama yöntemi ile tek katta hızlı uygulama yapılır. Yüksek çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. %2000’den fazla kopma uzamasına sahiptir. Su bazlı bir ürün olup çevre dostudur. Uygulama sonrası hemen kürlenir. Hava koşullarına bağlı olarak aynı gün yaya trafiğine uygundur. Uygulama yüzeyi hafif nemli olabilir, yüzey astarı gerektirmez.

UYGULAMA ALANLARI
Yatay ve düşey yüzeylerde, çatılarda, teraslarda, çatı derelerinde, yüksek basınçlı agresif sulara karşı yalıtımda, temel ve perde beton yalıtımında, istinat duvarlarında, su depolarının dıştan yalıtımında, bodrum ve depoların yalıtımda kullanılır.
 
UYGULAMA DETAYLARI
Yüzey Hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzeyin, sağlam, kuru, temiz, gevşek parçalardan arındırılmış olması gerekmektedir. Yüzeydeki sivri uçlar köşeler spiral taşı ile yuvarlatılmalı ve derin boşluklar tamir harcı ile kapatılmalıdır. İç köşeler, duvarların birleşim yerleri pah yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey solventsiz bitüm astar ile astarlanmalı ve astar tam olarak kuruduktan sonra uygulamaya geçilmelidir. (Astar uygulaması isteğe bağlıdır.) Malzemenin aderansını düşürecek yüzeyler pürüzlendirilmelidir.

Ürün Hazırlığı

Uygulamadan önce bitümlü likit bileşen sprey makinasında 5 dk kadar devir daim yaptırılmalıdır. Kurutucu tuz çözeltisi iyi karıştırılmalıdır.

Uygulama
Hazırlanan bileşenler sprey tabancasının nozullerinin çıkışından hemen sonra reaksiyona girdiği için uygulama mesafesine dikkat edilmelidir. Sprey tabancasının yüzeye 50 cm kadar bir mesafede uygulama yapılmalıdır. Her iki bileşenin de birbiriyle temas ettiğinden emin olunmalıdır. Uygulama sonrası kurutucu tuz çözeltisi yüzeyden damlalar halinde akmaktadır, bu duruma dikkat edilmelidir. Tek katta istenilen kalınlık elde edilebilir. Kullanılan makine, sprey tabancası farklılık gösterebileceğinden dolayı detaylı kullanım için makine tedarikçisinden bilgi alınız.

SARFİYAT
3 mm kuru film kalınlığı elde etmek için 4 kg/m2 uygulanmalıdır.

AMBALAJ
A/B
 : (70 KG VARİL/7 KG)     (200 KG VARİL/20 KG),   (1000 KG IBC / 100 KG)

DEPOLAMA
Açılmamış ve güneş görmeyen ortamda raf ömrü 12 aydır. Ürün sirkülasyonuna dikkat edilmeli “İLK GİREN İLK ÇIKAR” prensibiyle sevkiyat sağlanmalıdır.

UYARI ve SORUMLULUK
Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartlarına uyulmaması durumda oluşacak hatalardan BTİ Bitüm Teknik İzolasyon San. ve Dış Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir.

* Güvenlik bilgi formu için ürün teknik föyü içerisindeki karekodu okutunuz.

İlgili Ürünler

BTI 2K Lateks BTI 2K Plus BTI 1K Lateks
BTI 2KT Lateks BTI 2K Klasik BTI Bitüm Astar
BTI Nem Bariyeri BTI 1K 1000 UV BTI 1K Klasik