Ürün Teknik Föyü

BTI ALU BAND Ürün Tanımı
BTI ALU BAND bitüm esaslı, soğuk uygulamalı, üst yüzü alüminyum folyo kaplamalı, alt yüzü kendinden yapışkanlı olan su yalıtım bandıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yüzey :
 Aluminyum Folyo (Gri, Kiremit Rengi, Yeşil)
Uygulama Sıcaklığı : +5 °C   30 °C
Kalınlık : 1,50 mm

KULLANIM ALANLARI
Ahşap, metal, cam, plastik, sıva, beton gibi her türlü yüzeye yapışarak yalıtım sağlar.

AVANTAJLARI
Üst yüzeyindeki alüminyum folyo sayesinde UV dayanımlıdır. Esnek yapısı sayesinde eğik yüzeylerde dahi kolayca uygulanır. Bitümle temasa uygundur. Kendinden yapışkanlıdır. Kolay uygulanabilir. Geniş uygulama alanına sahiptir.

UYGULAMA YÖNTEMİ
Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru olmalıdır. Yüzeyler temiz, sağlam, taşıyıcı ve serbest parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, gres, kir, boya, çimento şerbeti, pas, kalıp yağı, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Beton, sıva, sunta gibi emici yüzeyler üzerine yapılacak uygulamalarda bitüm esaslı astar kullanımı önerilmektedir.

UYGULAMA
BTI ALU BAND’ın bir yüzündeki sökülebilir film tabakası soyularak uygulama yapılacak yüzeylere sıkıca bastırılır. Bandın bastırılarak uygulama yüzeyine her noktada tam olarak temas etmesi sağlanmalıdır.

AMBALAJ
Genişlik:
 10-15-20-25-30-60 cm
Uzunluk: 10 m
Raf Ömrü: 1 yıl orijinal, açılmamış ambalajında

DEPOLAMA
Direkt güneş ışığı almayan +5°C ile +30°C sıcaklık arasındaki ortamlarda, aşırı sıcak ve nemden korunmalıdır.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR / KISITLAMALAR
Deri ile temasında sağlığa zarar verebilir. Don olan ya da don riski olan havalarda uygulama yapmayınız. Uygulama yapılan yüzeyi tamamen kuruyana kadar, yağmur, don, yaya trafiği ve yüksek nemden koruyunuz. Yüzey ve ortam sıcaklığının +5°C den düşük, +30°C den yüksek olduğu koşullarda uygulama yapmayınız. Uygulama sonrası 24 saat boyunca yüzeyi ağır trafikten koruyunuz.

* Güvenlik bilgi formu için ürün teknik föyü içerisindeki karekodu okutunuz.

İlgili Ürünler

BTI KSK