Ürün Teknik Föyü

BTI KSK ÜRÜN TANIMI
Yırtılmaya karşı dirençli HDPE kaplı, sıcak hava kaynağı ve şaloma gerektirmeden uygulanan, kendinden yapışkanlı su yalıtım membranıdır. Alt yüzeyde bulunan silikon folyonun sökülmesiyle rahat uygulama yapılır ve kalıcı yalıtım sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Malzeme Özellikleri
Üst Yüzey : Çift Kat Lamine Edilmiş HDPE
Alt Yüzey : Silikon Folyo
Renk : Siyah
Uygulama Sıcaklığı : +5 °C   35 °C
Kalınlık : 1,50 mm
Ağırlık : 2 kg/m2

UYGULAMA ALANLARI
Temel ve perde duvarlarda, ıslak mekanlarda, istinat duvarlarında, yatay ve düşey yüzeylerde, sızıntı suyuna, geçici veya sürekli su basıncına maruz kalan yapı ve yapı elemanlarının korunması ve yalıtımında, su depolarının dıştan yalıtımında, Bodrum ve depoların yalıtımda, yer altı garajları ve otopark üstlerinin yalıtımında kullanılır.

UV dayanımlı bir ürün olmadığı için uygulama sonrası üzeri uygun şekilde kapatılmalıdır.

AVANTAJLARI
Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Şaloma ve sıcak hava kaynağı gerektirmez. Uygulanan yüzeye tam yapışır. Detay çözümlerine yardımcı olur. Çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. Uygulamadan sonra kuruma süresi gerektirmeden yalıtım sağlar. Düşey ve yatay yüzeylerde uygulanabilir, akma yapmaz.

UYGULAMA DETAYLARI
Yüzey Hazırlığı
Uygulama yapılacak yüzeyin, sağlam, kuru, temiz, gevşek parçalardan arındırılmış olması gerekmektedir. Yüzeydeki sivri uçlar köşeler spiral taşı ile yuvarlatılmalı ve derin boşluklar tamir harcı ile kapatılmalıdır. İç köşeler, duvarların birleşim yerleri pah yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey  bitüm astar ile astarlanmalı ve astar tam olarak kuruduktan sonra uygulamaya geçilmelidir. Malzemenin aderansını düşürecek yüzeyler pürüzlendirilmelidir.

Ürün Hazırlığı
Alt yüzeyde bulunan silikon folyo söküldükten sonra kullanıma hazırdır.

Uygulama
Membranın 50 – 100 cm’lik kısmı açılıp üzerindeki koruyucu kâğıdın 30-50 cm’lik kısmı soyulup serilir. Serilen membranın ortasından başlanarak kenarlara doğru, sert bir rulo fırça yardımıyla, hava kabarcığı kalmayacak şekilde, yapışkan yüzeyin zemine yapışması sağlanır. Ön tarafta bırakılan koruyucu bant alttan doğru çekilip, membranı yuvarlamak suretiyle yapıştırma işlemine hat boyu devam edilir. Sonraki membran birleşiminde 10 cm bindirme yapacak şekilde aynı işlemlere devam edilir. Sağlam ve kalıcı bir sızdırmazlık sağlamak için bindirme bölgesindeki yapışkan kısım iyice bastırılarak çok iyi yapıştırılmalıdır.

SARFİYAT
1 m2/ m2

AMBALAJ
20 m2 Rulolar halinde karton kolide.

DEPOLAMA
Açılmamış ve güneş görmeyen ortamda raf ömrü 12 aydır. Ürün sirkülasyonuna dikkat edilmeli “İLK GİREN İLK ÇIKAR” prensibiyle sevkiyat sağlanmalıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR
Yağmur yağarken veya yağma olasılığı olan durumlarda uygulama yapılmamalıdır.
Uygulama, yapının suyla temas eden kısmına yapılmalıdır.
Uygulama sıcaklığına dikkat edilmesi, +5°C +35°C sıcaklık aralığında uygulama yapılması gerekmektedir.
Membran, üzerinde doğrudan yürümeye uygun değildir. Doğrudan mekanik etkilerden korunması gerekir.
Doğrudan noktasal ve çizgisel yüklerden kaçınılmalıdır.
Üzerine konulan HDPE yalıtım koruma membranı, ısı yalıtım plakası gibi malzemeler ile koruma sağlanmalıdır.
Balkon zemininde sap ile çatılarda ise önce keçe serilip sonra üzerine yuvarlak/köşesiz çakıl dökülerek korunmalıdır.

UYARI ve SORUMLULUK
Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartlarına uyulmaması durumda oluşacak hatalardan BTİ Bitüm Teknik İzolasyon San. ve Dış Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir.

* Güvenlik bilgi formu için ürün teknik föyü içerisindeki karekodu okutunuz.

İlgili Ürünler

BTI ALU BAND